narzędzia, narzedzi, narzędzie, elektronarzędzia,

ZAKUPY

Narzędzia i elektronarzędzia
Narzędzia i elektronarzędzia

Jak wybrać odpowiednią wiertarkę, młotowiertarkę?

 

 

Jakie typy wiertarek można wyróżnić?

Producenci tacy jak Bosch, Makita, Metabo i DeWalt oferują przede wszystkim następujące trzy typy wiertarek:

 • Wiertarka udarowa: Jeśli chcesz wiercić w kamieniu, murze i betonie, a nawet metalu, wiertarka udarowa jest dobrym wyborem. Wiertarka udarowa z akumulatorem lub bez niego zapewnia dużą prędkość i współczynnik udaru w wymagających pracach. Ta wszechstronna maszyna do wiercenia jest również możliwa do obróbki drewna i płytek. W razie potrzeby, podobnie jak w przypadku klucza udarowego, można aktywować ruchy uderzeń, aby zwiększyć wydajność wiercenia. Liczba uderzeń jest większa niż w przypadku wiertarki udarowej. Wiertarka udarowa jest bardziej odpowiednia do otworów o dużej średnicy lub gdy koncentruje się na pracach betonowych. Ponieważ siła nacisku ma decydujące znaczenie dla wydajności wiertarki udarowej, podczas wiercenia należy użyć dużej siły. Ponadto uzębienie tego typu zużywa się bardzo szybko.
 •  
 • Wiertarka udarowa: Wiertarka udarowa nadaje się do twardych materiałów, takich jak beton, mur, kamień i kamień naturalny. Z tego urządzenia należy korzystać tylko w przypadku miękkich i kruchych materiałów, jeśli występuje zderzak. Można pracować z mniejszą liczbą uderzeń niż z wiertarką udarową, ponieważ energia uderzenia jest znacznie wyższa. Pneumatyczny mechanizm udarowy wytwarza silne uderzenia. Użytkownik nie musi używać własnej siły, wiertło wciąga się w mur nawet bez nacisku. Jednak wiertarka udarowa może działać bardziej wrażliwie. Dłutowanie jest możliwe tylko przy zatrzymaniu skrętu.
 •  
 • Wiertarka: Wiertarka może się obracać i wkręcać. Dzięki tej podwójnej funkcji nadaje się również do wyciągania śrub. W tym celu dostępny jest bit śrubokręt. Zainstalowany jest również regulowany mechanizm sprzęgła. Gdy tylko śruba zakleszczy się, maszyna zatrzymuje się. Dlatego nie ma ryzyka przechylenia.

Jakiej mocy potrzebuje moja wiertarka?

Proste wiertarki do codziennego użytku oferują moc od 500 do 700 watówProfesjonalne maszyny dostarczają od 500 do 1500 watów. 

Zasadniczo moc nominalna wiertarki udarowej powinna być większa w przypadku otworów o większej średnicy. Wiertarka udarowa nie jest zwykle wyposażona w akumulator.Dobre i trwałe urządzenia osiągają energię uderzenia od 2,0 do 3,5 dżuliWyższa energia uderzenia zapewnia, że ​​wiertło może łatwiej penetrować twarde materiały. Urządzenia klasy podstawowej dysponuja  około 4000 uderzeń na minutę, urządzenia profesjonalne nawet 10 000 i więcej.

Ponieważ wymagana moc różni się w zależności od materiału i pożądanej średnicy wiercenia, wiertarka powinna mieć regulowaną prędkość .

Jak wybrać odpowiednie wierła online?

Wiertło to wymienne końcówki wkrętaków akumulatorowych wkrętarek i wiertarek oray młotowiertarek. Za pomocą odpowiedniego wiertła można wykonać każde zadanie. Powinieneś znać następujące typy:

 • HSS (stal szybkotnąca): uniwersalne końcówki do metalu, drewna i plastiku
 • Wiertło do drewna (wiertło do drewna): służy do precyzyjnego wiercenia w drewnie
 • Wiertło do drewna płaskiego: idealne do otworów o dużych średnicach i wiercenia w twardym i miękkim drewnie
 • Wiertła do ziemi: wiertła te wiercą głębokie otwory o dużej średnicy w materiałach takich jak drewno; spiralne wiertła usuwają powstałe wióry
 • Wiertło do betonu : do wymagających prac wiertniczych w murze, kamieniu i betonie
 • Wiertło wielofunkcyjne: Wszechstronne wiertła do drewna i muru oraz tworzyw sztucznych
 • Wiertła do szkła i płytek: specjalne wiertła do wiercenia w szkle i płytkach, a nawet luster

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zasilanie

 

W sprzedaży znajdują się dwa rodzaje wiertarek:

 

 • elektryczne – inaczej sieciowe. Do działania potrzebne jest podłączenie do gniazdka elektrycznego. Dzięki temu wiertarka jest lżejsza oraz ma większą moc. Jednak przy nietypowych zadaniach kabel zmniejsza mobilność i poręczność. Do tej grupy, choć zdecydowanie rzadziej, należą także wkrętarki elektryczne (sieciowe).

 • akumulatorowe – w tej grupie znajdują się przede wszystkim wiertarko-wkrętarki. Dzięki braku kabla umożliwiają pracę wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do gniazdka, a także pozwalają na bardziej swobodne ruchy. Ich wadą jest mniejsza moc oraz konieczność ładowania.

 

Jakie funkcje wyposażenia oferują nowoczesne wiertarki?

Przy zakupie elektronarzędzi, takich jak wiertarka czy młotowiertarka, ważne są szczegóły wyposażenia. Następujące funkcje są przydatne w codziennej lub okazjonalnej pracy:

 • Natychmiastowe zatrzymanie: Natychmiastowe zatrzymanie zatrzymuje wiercenie krótko po uruchomieniu. Zwiększa to precyzję i poprawia wynik wiercenia.

 • 2-biegowa skrzynia biegów: Wolna i mocna przekładnia służy do wiercenia otworów o dużych średnicach. Szybszy i słabszy bieg odpowiada za małe średnice.

 • Uchwyt bezkluczykowy : SDS   uchwyt ten jest łatwiejszy w użyciu dla hobbystów niż uchwyt pierścieniowy i uchwyt pierścieniowy z blokadą siły zaciskającej. Standardowy rozmiar to 13 mm, wkładki do wiercenia lub wkręcania można regulować bez użycia narzędzi. W przypadku uchwytu pierścieniowego wymagany jest jednak dodatkowy klucz do uchwytu. Urządzenie zabezpieczające siłę mocującą jest wymagane tylko przez profesjonalistów, którzy chcą bezpiecznie i precyzyjnie wiercić w betonie.

Kup wiertarkę w sklepie internetowym - jest to łatwe i wygodnie rozwiązanie, wybieraj i zamawiaj.

Zrób to sam i profesjonaliści wybierają portal instrumentarium.com.pl  do zakupu swoich elektronarzędzi. Oferujemy wysokiej jakości wiertła i odpowiednie akcesoria najlepszych marek, takich jak Bosch, Makita, Metabo i Einhell, w konkurencyjnych cenach. Dzięki naszym obszernym poradom możesz podjąć szybką i trafną decyzję o zakupie oraz zamówić narzędzie spełniające wszystkie Twoje wymagania. Nasze obszerne opisy artykułów sprawiają, że wybór wiertarki udarowej z akumulatorem czy zasilanej z sieci , jest dziecinnie proste.

 

 

01/05/20

Sprawdź Cenę

Sprawdź Cenę

Rodzaje i średnice uchwytu przy poszczególnych typach systemu SDS

 

 • SDS plus (najpopularniejszy, zwany po prostu SDS)
 • SDS top (tylko w niektórych modelach Bosch i Hilti)
 • SDS max (do ciężkich prac Bosch, Hilti)
 • SDS quick (w niektórych wkrętarkach Bosch)

 

 • 10 mm
 • 14 mm
 • 18 mm
 • 6,5 mm