narzędzia, narzedzi, narzędzie, elektronarzędzia,

ZAKUPY

Narzędzia i elektronarzędzia
Narzędzia i elektronarzędzia

Jaką wkrętarkę akumulatorową kupić?

Dobra wkrętarka akumulatorowa z ładowarką należy do każdej skrzynki narzędziowej Dotyczy to zarówno profesjonalisty, jak i majsterkowicza. Nowoczesne wkrętarki akumulatorowe mają akumulatory, o długiej żywotności i w niczym nie ustępują modelom zasilanym z sieci. Przewodnik pokazuje, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie wkrętarki i jaką wkrętarkę akumulatorową kupić. .

 

 

 

Jakie typy wkrętarek akumulatorowych są dostępne online?

Wkrętarki akumulatorowe można podzielić na modele z funkcją wiercenia i bez. Dostępne są następujące urządzenia:

Wkrętarka akumulatorowa bez funkcji wiercenia

 • Mini wkrętaki: Te kompaktowe wkrętaki nadają się do mniejszych prac, takich jak montaż mebli lub wkręcanie śrub. Nakrętki są magnetyczne, wydajność jest raczej niska. 

 • Zalety  - to niska waga i łatwa obsługa. 

 • Wady -  na stałe  zainstalowanej baterii nie można wymienić. Jest to prawdziwa , ponieważ podczas ładowania nie można kontynuować pracy z drugą baterią. Jeśli bateria jest uszkodzona, często trzeba wymienić całe urządzenie.

 • Dzięki kształtowi czpienia  wkrętaki i wkrętarki przegubowe są przeznaczone do pracy w ciasnych przestrzeniach i mogą być wszędzie. Użyj wkrętaka przegubowego do wkręcenia w narożnikach półki.

wkrętak akmulatorowy

Wkrętarka akumulatorowa z funkcją wiercenia.

 • Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa: Do wkrętarek akumulatorowych dostępne są różne przystawki do wiercenia i wkręcania. Uchwyt wiertarski umożliwia zaciskanie wierteł o różnych rozmiarach. Nie można z tym pracować na murze, jednak wydajność  jest wystarczająca.

 • Bezprzewodowy klucz udarowy: Mocny bezprzewodowy klucz udarowy służy do prac mechanicznych, takich jak zmiana koła w pojeździe silnikowym. Narzędzie generuje dodatkowy ruch wibracyjny w kierunku osiowym, dzięki czemu osiąga wysokie momenty obrotowe. W rezultacie śruby można znacznie łatwiej dokręcać i poluzowywać.

 • Wiertarko-wkrętarka akumulatorowa: są to odpowiednie wkrętaki do najtwardszych materiałów, takich jak kamień, kamień naturalny lub beton. Żaden inny wkrętak bezprzewodowy nie oferuje większej mocy. Wiertarki udarowe można zatem znaleźć w skrzynkach narzędziowych profesjonalistów.

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie baterii ?

Żaden bezprzewodowy wkrętak czy Wiertarko-wkrętarka nie może działać bez akumulatora. Różnice powstają między różnymi typami akumulatorów:

 • Akumulatory litowo-jonowe (Li-ion): przy napięciu 3,6 V napięcie ogniw akumulatorów litowych jest trzy razy wyższe niż w przypadku wariantów NiCdUmożliwia to zaprojektowanie mniejszej baterii oraz zmniejszenie masy narzędzia. To przeciwdziała zmęczeniu podczas pracy. Ponadto nie ma obawy o efekt pamięci, więc nieregularne ładowanie nie stanowi problemu, czas ładowania nie zmniejsza się z czasem. Można założyć nieznaczne samorozładowanie w wysokości od jednego do dwóch procent miesięcznie. Z punktu widzenia ochrony środowiska interesujące jest to, że w akumulatorze (Li-ion) nie  są  stosowane żadne metale ciężkie. Jednak te baterie są dość drogie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Baterie niklowo-wodorkowe (NiMH): Baterie te można znaleźć w wielu urządzeniach, takich jak elektryczne szczoteczki do zębów lub starsze aparaty cyfrowe. Akumulatory NiMH kosztują tylko o połowę mniej niż wersje (Li-ion), ale wydajność jest niższa, a pojemność ładowania z czasem maleje.

 • Baterie niklowo-kadmowe (NiCd): Baterie te są instalowane tylko w urządzeniach bezprzewodowych i zawierają toksyczny metal ciężki kadm. Jednak te solidne akumulatory mogą działać niezawodnie nawet w niskich temperaturach. Prawdziwą wadą jest pojemność jaką osiągają, jest to tylko jedna czwarta pojemności litowo-jonowej.

Napięcia Akumulatorów

 

Napięcie jest najważniejszym parametrem. Wzmusza moc wkrętarki, która ma zasadniczy wpływ na jej możliwości. Biorąc pod uwagę kryterium napięcia, dzieli się wkrętarki wedłóg  czterech kategorii:

 • urządzenia o napięciu od 3.6 do 4.8 V doskonale sprawdzają się, jako typowe wkrętarki używane do skręcania mebli czy sprzętu elektronicznego. Z reguły mają już one nawiercone odpowiednie otwory co znaczenie ułatwia zadanie. Nadają się również do wiercenia małych otworów w miękkich materiałach, tj. drewno,czy tworzywo sztuczne.

 • urządzenia o napięciu od 6.5 do 10. V przydadzą się podczas usuwania domowych usterek lub małych remontach, gdzie duża moc nie jest konieczna . Mają właściwości pozwalające na wiercenie w trochę twardszych materiałach niż urządzenia z poprzedniej grupy,

 • urządzenia o napięciu do 10.8 do 14.4 V to półprofesjonalny sprzęt , wiertarko-wkrętarki, oprócz funkcji wkręcania umożliwiają także wiercenie różnych materiałach. Ze względu na większą moc urządzania te często wybogacone są w dodatkową funkcję zmiany biegów, co pozwala dostosować obroty wiertła do warunków pracy. Wiertarko-wkrętarki te z powodzeniem mogą być wykorzystywane w przydomowych warsztatach.

 • urządzenia o napięciu od 18 V do 36 V  a nawet 48V - to  są już profesjonalne wiertarko-wkrętarki. W większości posiadają one mechanizm udarowy dzięki czemu mogą być z powodzeniem używane do wiercenia otworów w betonie. Ze względu na dużą moc oraz gabaryty rzadziej są stosowane, jako typowe wkrętarki. Mogą być wykorzystywane w poważnych remontach, budować, zakładach stolarskich itp.

 

Jakie wyposażenie jest kluczowe dla wkrętarek i wiertarko-wkrętarek akumulatorowych?

Producenci wyposażają wkrętarki akumulatorowe w wiele inteligentnych funkcji, które ułatwiają codzienną pracę z elektronarzędziem. Dzisiaj możesz się spodziewać następujących funkcji urządzenia wysokiej jakości:

 • Wymienny system baterii Baterie z tych systemów można wkładać do różnzch urządzeń tego samego producenta czy grupy. Może to być korzystne podczas pracy w trudno dostępnych i krętych miejscach.

 • Kątowe załączniki: niezbędny, jeśli chcesz pracować za rogiem.

 • Blokada wrzeciona: Blokada umożliwia wymianę bitów bez użycia narzędzi, podczas gdy głowica wiertła pozostaje nieruchoma.

 • Stacja szybkiego ładowania: Czy chcesz w pełni naładować baterię w ciągu godziny? Zatem szybka ładowarka jest niezbędnym akcesorium. Najlepsze modele nawet w pełni ładują się w zaledwie kwadrans.

 • Druga bateria: druga bateria jest idealna, jeśli pracujesz w ruchu i chcesz kontynuować pracę bez ładowania bez ładowania.

 • Akcesoria: Niektórzy producenci umieszczają akcesoria w kaburze, inni dostarczają je w osobnej skrzynce.

 • Lampa robocza: Optymalne wyniki można osiągnąć tylko wtedy, gdy powierzchnia robocza jest odpowiednio oświetlona. Pomaga tu na przykład lampa robocza z w technologii LED.

Na rynku jest wiele  producentów  wkrętarek. Popularne są ostatnim czase tanie wkrętarki z dzskontów, mało znanych marek, które jednak nie zawszepowiadają odpowiednia jakość  i parametry. O wiele lepiej wybrać jeden z modeli oferowanych przez sprawdzone firmy, takie jak Bosch, Makita, Ryobi, Black&Decker, DeWalt czy Hitachi.

 

Wkrętarki akumulatorowe kupuj online i wygodnie - bezpiecznie wszystkie oferty w sklepie internetowym

 

 

 

Wkrętarka Bosch GSB 18V-60 C Professional
03/05/20

Sprawdź Cenę

Sprawdź Cenę

Najpopularniejsze napięcia akmumulatorow:

 

od 3.6 do 4.8 V

od 6.5 do 10,8 V

10,8 do 14,4 V

od 18 V do 36 V

pow. 36V np:. 48V

 

PORADA! Jaką  baterię wzbrać ?

Poniższe zasady dotyczą wszystkich akumulatorów: Ciężar akumulatora rośnie również wraz ze wzrostem napięcia. Więc więcej nie zawsze jest lepsze. widać najbardziej dla akmulatorów  12 woltowymi. Zalecamy w tym przypadku almulatory 18 woltowe dla bardziej wymagających projektów.   Warto także zastosować akumulatory  o pojedmnosciach od 2,0 do 5.0 Ah. Wtedy akumulator nie rozładuje się zbyt szybko.

Akcesoria: