narzędzia, narzedzi, narzędzie, elektronarzędzia,

ZAKUPY

Narzędzia i elektronarzędzia
Narzędzia i elektronarzędzia

Test wiertarko-wkrętarki Metabo SB 18 L

Metabo SB 18 L należy do najniższej klasy wkrętarek akumulatorowych marki Metabo. Najniższa – nie oznacza, że najgorsza, bo klasy urządzeń Metabo podzielone są według zalecanych zastosowań. Klasa L wskazuje, że jest to urządzenie o stosunkowo niskich parametrach roboczych, a więc przeznaczone do lżejszych prac. Zaletami urządzenia są jego kompaktowość oraz niska waga, które przekładają się na wygodę pracy. Nawet w najniższej klasie narzędzi Metabo znalazła się wiertarka posiadająca funkcję wiercenia z udarem. W Metabo pomyślano zatem o użytkownikach, którzy cenią sobie komfort pracy oraz wszechstronność.

 

Test wiertarko-wkrętarki Metabo SB 18 L


Wiertarko-wkrętarka udarowa Metabo SB 18 L posiada dwubiegową przekładnię, dzięki której możliwe jest wiercenie z dużą prędkością obrotową lub wkręcanie bardziej wymagających wkrętów z nieco niższą prędkością, ale ze spotęgowanym momentem obrotowym na biegu pierwszym.
Mechaniczne sprzęgło posiada aż 23 stopnie nastawy, dzięki którym można precyzyjnie określić moment, z jakim wkrętarka ma dokręcać śruby lub wkręty, tak aby nie uszkodzić połączenia gwintowego poprzez zerwanie lub przekręcenie gwintu.
Na uwagę zasługuje dodatkowy pierścień do wyboru trybu pracy. Za jego pomocą dokonuje się zmiany pomiędzy funkcjami wiercenia, wkręcania a wierceniem z udarem. Fakt, że znajduje się to na osobnym pierścieniu, ułatwia pracę i pozwala na szybkie przełączanie między trybami.
Wyłącznik sprzężony jest z elektroniką, co pozwala na dawkowanie prędkości obrotowej w zależności od stopnia wciśnięcia klawisza włącznika. W okolicach włącznika głównego znajduje się przełącznik kierunku prędkości obrotowej – jego umiejscowienie umożliwia obsługę urządzenia jedną ręką w sposób bardzo intuicyjny.
Umieszczona u podstawy rękojeści dioda LED bardzo dobrze oświetla obszar roboczy, niwelując cienie, które mogłyby padać na punkt styku wiertła z materiałem.

 

Test wiertarko-wkrętarki Metabo SB 18 L

Parametry

Metabo SB 18 L dysponuje – jak na swoje gabaryty i wagę – sporym momentem obrotowym, którego wartość sięga 50 Nm. Wrzeciono obraca się na drugim biegu z prędkością aż 1800 obr/min. Parametry te pozwalają na wiercenie w stali wiertłem o maksymalnej średnicy 10 mm, a w drewnie 20 mm. W murze można wykonać tą maszyną otwór o średnicy 10 mm. Zakres mocowania wiertła w uchwycie narzędziowym to 1,5–13 mm. Maszyna waży zaledwie 1,6 kg wraz z akumulatorem. SB 18 L zasilana jest akumulatorem o napięciu znamionowym 18 V. Jest ona dostarczana wraz z akumulatorami o pojemności 2 Ah.
 
 
Test wiertarko-wkrętarki Metabo SB 18 L
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rozwiązania techniczne

Wiertarko-wkrętarka udarowa SB 18 L zasilana jest akumulatorami litowo-jonowymi w systemie zarządzania energią Metabo Ultra-M. Technologia ta zapewnia wysoką moc użytkową, szybkie ładowanie oraz niską awaryjność zarówno urządzenia, jak i źródła energii. Akumulatory litowo-jonowe charakteryzują się ponadto możliwością doładowywania bez straty pojemności. Charakterystyka oddawania energii w czasie jest stała – oznacza to, że w czasie cyklu rozładowywania akumulatora użytkownik może liczyć na stałe, nominalne parametry pracy urządzenia. Technologia litowo-jonowa umożliwia miniaturyzację baterii: małe gabaryty – duża pojemność elektryczna.
 

Test wiertarko-wkrętarki Metabo SB 18 L

 

 

 

Podsumowanie

Metabo SB 18 L to rozbudowana o funkcję wiercenia z udarem wiertarko-wkrętarka akumulatorowa. Jest to świetne urządzenie przeznaczone do podstawowych prac związanych ze skręcaniem, rozkręcaniem, wierceniem, a także wierceniem w materiałach budowlanych tam, gdzie do wykonania otworu potrzebny jest udar. Tę solidną maszynę producent objął 3-letnią gwarancją. Metabo udziela na nią dodatkowo pakietu Full Service w pierwszym roku użytkowania. Polega on na pokrywaniu wszelkich kosztów serwisowych związanych z użyciem tej wkrętarki – nawet uszkodzeń powstałych w wyniku naturalnego zużycia materiału bądź z winy użytkownika.
 
 
 
 
Źródło : Allegro.pl
 
Test wiertarko-wkrętarki Metabo SB 18 L
18/04/20

Sprawdź Cenę

Sprawdź Cenę

Akcesoria: