narzędzia, narzedzi, narzędzie, elektronarzędzia,

ZAKUPY

Narzędzia i elektronarzędzia
Narzędzia i elektronarzędzia

 Wiertła stopniowe

Obecnie na rynku znajduje się mnóstwo wierteł służących do wykonywania otworów w różnorodnych tworzywach. Do wiercenia dziur w blachach oraz metalach najczęściej są wykorzystywane wiertła stopniowe.
..
Wiertła stopniowe
 
 

Czym charakteryzują się wiertła stopniowe?

Obecnie wybór wierteł na rynku jest ogromny. Poszczególne tego typu produkty służą do wiercenia otworów w poszczególnych materiałach z betonu, drewna oraz z metalu.
Dziś w szerokiej ofercie wielu sklepów znajdują się niezawodne wiertła stopniowe przy pomocy których można wiercić otwory w różnorodnych metalach.
Ich charakterystycznym parametrem jest kąt wierzchołkowy, który to jest odpowiedzialny za długość poszczególnych krawędzi skrawających. I tak na przykład do wykonywania otworów w cienkiej blasze trzeba zawsze użyć wiertła o dużym kącie wierzchołkowym.
Ze względu na sposób wykonywania otworów wiertło stopniowe bardzo mocno przypomina frezy. Po przewierceniu danej blachy z jego udziałem krawędzie otworu są doskonale obrobione i w związku z tym dnie wymagają dodatkowej obróbki.
 
 
Wiertła stopniowe
 

Podczas jakich prac jest wykorzystywane wiertło stopniowe?

Co prawda producenci tego typu wiertła stworzyli przede wszystkim z myślą o blachach, ale narzędzia te doskonale nadają się także do wiercenia cienkich materiałów. Wśród wielu z nich można wymienić:
-blachy stalowe,-metale kolorowe-tworzywa sztuczne-stal nierdzewną
Tego typu wiertła samoczynnie się centrują, dzięki czemu doskonale radzą sobie także wierceniem otworów w zaokrąglonych rurach PCV o śliskiej powierzchni.
Narzędzie te znalazły powszechne zastosowanie w przemyśle elektrycznym i samochodowym oraz technice sanitarnej i grzewczej. Ponadto są bardzo często wykorzystywane podczas budowy różnorodnych maszyn, szaf rozdzielczych oraz w przemyśle lotniczym.
 
 
 
Wiertła stopniowe
Wiertła stopniowe
20/04/20

Sprawdź Cenę

Sprawdź Cenę

 Wiertła stopniowe
 Wiertła stopniowe