narzędzia, narzedzi, narzędzie, elektronarzędzia,

ZAKUPY

Narzędzia i elektronarzędzia
Narzędzia i elektronarzędzia

Wkrętarka czy wiertarka, co wybrać, porady profesjonalistów

Prawdziwa złota rączka nie obejdzie się bez wiertarki udarowej i wkrętarki akumulatorowej. Te narzędzia elektryczne są po prostu niezbędne do wielu prac ręcznych w domu, w domu i w ogrodzie. Narzędzia te ułatwiają życie złotej rączki podczas budowania wiaty, zadaszenia tarasu lub instalowania nowych drzwi i okien w domu, a także podczas budowy domów ogrodowych. Ale kiedy naprawdę przydatny jest wkrętak akumulatorowy i kiedy do wiercenia należy użyć wysokowydajnego klucza udarowego?

 

Zasilanie wiertarki udarowej i wkrętarki akumulatorowej

Zasilanie jest pierwszym i najważniejszym kryterium wyboru przy zakupie wiertarek i wkrętarek akumulatorowych . Zasadniczo maszyny z wtyczką zasilającą oferują wyższą wydajność niż urządzenia z baterią i są szczególnie stabilne w praktyce.

Zależność od podłączenia do sieci może jednak stanowić problem w zależności od wybranej lokalizacji.

Z kolei wkrętarki akumulatorowe oferują maksymalną elastyczność. Za pomocą wkrętarki akumulatorowej możesz łatwo pracować na dachu , jak i na zewnątrz w ogrodzie, z dala od gniazdka. Jednak zasilanie bateryjne niesie ze sobą niższą dostępną moc. Jeśli akumulator jest wyczerpany, musisz przerwać pracę.

Podczas pracy, przez długi czas, wiertarka z podłączeniem do sieci jest często lepszym wyborem. Dotyczy to również wiercenia w szczególnie twardych materiałach, takich jak kamień, beton.

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka to właściwy wybór, jeśli maszyna ma być przenoszona w walizce z narzędziami w ruchu i używana na zewnątrz.

 

Wady wiertarek i wkrętarek akumulatorowych

można częściowo zrekompensować. stosując, drugi akumulator do wiertarki i zawsze noś go w walizce narzędziowej, aby zapobiec przerwaniu pracy. W przypadku korzystania z urządzeń z wtyczką sieciową zawsze zaleca się zakup przedłużaczy. To skutecznie zwiększa zasięg podczas pracy

Wybierz odpowiednią wiertarkę do każdego zadania

Wkrętarki akumulatorowe i wiertarki są na pierwszy rzut oka bardzo podobne, ale są przeznaczone do różnych zadań. wiertarka udarowawiertarka udarowa należy do wiertarek i jest środkiem wybieranym przez profesjonalistów. Jeśli chodzi o wysoką wydajność i stabilność silnika, pełnowymiarowe wiertarki są korzystne. Wysoka energia uderzenia oznacza, że ​​nawet wymagająca praca jest łatwa do wykonania. Jednak maszyny są dość ciężkie, a przede wszystkim bardzo głośne. Zalecane jest stosowanie ochrony słuchu. Wkrętarka akumulatorowa jest przeznaczona do małych i średnio wymagających prac w domu i sektorze DIY. Raczej niewielka waga wiertła umożliwia wygodną i elastyczną pracę. Jeśli chcesz wykonywać bardziej wymagające prace, akumulatorowy klucz udarowy i akumulatorowa wiertarka udarowa są odpowiednimi alternatywami. Wkrętarki akumulatorowe nie nadają się jednak do wszystkich prac i mają problemy z wierceniem w twardym murze i nie penetrują wszystkich materiałów. Podczas przenoszenia i montażu mebli akumulatorowy wkrętak pokazuje swoją mocną stronę, jeśli chodzi o dokręcanie lub odkręcanie wielu śrub w drewnie. W tym przypadku użycie zwykłego śrubokrętu byłoby zbyt nużące.

Odpowiednie wiertła , są częścią udanego wiercenia. W żadnym gospodarstwie domowym nie powinno zabraknąć bitów szczelinowych, kwadratowych i Allena. Mniej powszechne, ale również ważne dla profesjonalistów są śruby Phillips, Torx i napinacze. Dostępne są specjalne wiertła do metalu do wiercenia w metalu, do drewna można użyć wiertła do drewna. Wciąż dostępne są specjalne wiertła do kamienia lub betonu. Ciesz się największą możliwą elastycznością dzięki wiertarce uniwersalnej.

 

 

 

Wiertarka: zaleta niskich prędkości

Wiertarka umożliwia kontrolowaną, precyzyjną pracę, szczególnie w zakresie niskich prędkości. Jest to również jedna z głównych zalet akumulatorowych wkrętarek w porównaniu z wiertarkami: wiertarko-wkrętarka jest przeznaczona do pracy przy niskich prędkościach. Jest to szczególnie przydatne podczas odkręcania śrub, ponieważ łby śrub są poddawane mniejszym naprężeniom. Za pomocą wiertła szybko zniszczyłbyś śruby. 

Inna właściwość wiertarek (brak hamulca) jest problematyczna przy wkręcaniu. Obracają się one jeszcze przez chwilę po zwolnieniu przełącznika. to powoduje że zaszybko wkręcimy śrubę i zbyt głęboko, np. w drewno. Dlatego do wkręcania zawsze używaj wkrętarki akumulatorowej.

 

 

.

ELEKTRONARZĘDZIA FANS POLSKA
29/04/20

Sprawdź Cenę

Sprawdź Cenę